15 листопада 2019 року співробітники Служби судової охорони офіційно прийняли об’єкт у службовців Національної гвардії України, які охороняли цей суд раніше.
Про це повідомляється на сторінці Facebook Вищого антикорупціоного суду.
Цей суд в епіцентрі суспільної уваги. “Фактично кожна справа, яка розглядається у Вищому антикорупційному суді, є резонансною”, – повідомила днями голова ВАКС Олена Танасевич. “Тому забезпечення належної безпеки проведення судових процесів для нас актуальне, і великі надії на вирішення цього питання ми покладаємо на Службу судової охорони”, – наголосила голова Вищого антикорупційного суду.
Нагадаємо, що Служба судової охорони – офіційна державна структура, функції, права та обов’язки якої регламентовані статтями 160-165 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, а також “Положенням про Службу судової охорони” (затверджено 4 квітня 2019 року Рішенням Вищої ради правосуддя).
Основна функція Служби – забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах, зокрема:
- охорона приміщень судів, органів і установ системи правосуддя
- припинення проявів неповаги до суду
- забезпечення особистої безпеки суддів та членів їх сімей, працівників судів
- забезпечення в суді безпеки учасників судового процесу.
У Перехідних положеннях Закону України “Про судоустрій і статус суддів” зазначається, що тимчасово виконання даних функцій покладено на підрозділи Національної поліції України та Національної гвардії України. Де юре – законодавці передбачали, що Служба буде виконувати в повному обсязі покладені на неї функції з 1 січня 2019 року. Де факто – очікується, що вона візьме під охорону всі суди і судові установи в 2019-2020 роках.
Об’єктивна необхідність створення спеціальної Служби судової охорони пов’язана з ліквідацією спеціалізованих підрозділів органів МВС України “Грифон”, які до 2015 року забезпечували безпеку працівників судів і правоохоронних органів.
З 21 березня 2019 року Службу судової охорони очолює Валерій Бондар, колишній заступник командувача Національної гвардії України. Служба підзвітна Вищій раді правосуддя і підконтрольна Державній судовій адміністрації.