Безпека WEF-2020 в Давосі обійдеться в $46,5 млн

0
81

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на SWI swissinfo і телеканал SRF. Уточнюється, що організатори Всесвітнього Економічного Форуму виділяють на безпеку  близько 2,25 млн швейцарських франків, левова частка видатків лягає на Швейцарську Конфедерацію та кантони.

Цьогорічний ювілейний 50-й Всесвітній Економічний Форум традиційно відбувається в горах кантону Граубюнден, влада якого уклала угоду щодо забезпечення безпеки WEF, яка діє до 2021 року. За повідомленням Інтерфакс-Україна, в охороні Давосу беруть участь підрозділи швейцарських збройних сил, що відповідають за загальну безпеку – цими днями Військово-Повітряні сили Швейцарії перейшли на графік посиленого чергування та постійного моніторингу ситуації в повітряному просторі країни. Такі заходи здійснюються з урахуванням того, що про свою участь у WEF оголосив президент США Дональд Трамп.

Безпеку повітряного простору над Давосом забезпечують радарні установки, винищувальні ланки постійної готовності та наземні частини системи ППО. У години роботи конференції літаки ВПС Швейцарії постійно патрулюють повітря. Це при тому, що з 20 до 25 січня повітряний трафік у районі Давосу серйозно обмежений. Будь-які польоти здійснюються лише з дозволу влади. Більшість гостей WEF користуються аеродромом в місті Дюбендорф під Цюріхом, а після проходження особистого і митного огляду рухаються далі в Давос повітряним або наземним транспортом.

Загалом в забезпеченні безпеки WEF задіяно до 5 тис. військовослужбовців. До Давосу спрямовані співробітники правоохоронних органів з усієї Швейцарії, головним чином – поліцейські з кантонів Берн, Вале і Базель-міський. З міркувань безпеки влада не розкриває точних кількісних даних, проте в останні роки кількість співробітників поліції в Давосі під час WEF коливалася від 800 до 1 тис. осіб.