Як захиститися від смертоносних дронів? – DW

0
48

“Дрони стають дедалі небезпечнішими”, – констатує Deutsche Welle, зазначаючи, що ці пристрої все частіше використовують в злочинних цілях.

Так, зокрема, 4 серпня на Ніколаса Мадуро, президента Венесуели було скоєно невдалий замах за допомогою двох дронів, оснащених вибухівкою. За офіційними даними МВС Венесуели, один дрон був нейтралізований, виведений з курсу “електронним способом”. Другий – сам врізався в стіну будинку далеко від цілі.

Тим часом, журналісти звертають увагу на доступність багатьох моделей дронів (їх вартість в низці випадків не перевищує $ 1 000), зокрема, і для зловмисників. Це – серйозний виклик інженерам охоронних систем і професіоналам безпеки. В публікації DW (цитується частково) позначені напрямки можливої ​​протидії цим пристроям, які можуть бути смертоносними. А саме:

  • ЗАСОБИ ЕЛЕКТРОННОГО ЗАХИСТУ. Розпізнають дрони, аналізують бездротові сигнали, ведуть відеоспостереження за цими пристроями, відрізняють їх від інших літаючих об’єктів, збивають з курсу за допомогою спеціальних генераторів перешкод, пригнічують мобільні сигнали, змушують приземлитися. Серед розробників такого роду систем в Німеччині: стартап Dedrone (спільно з державною компанією Deutsche Telekom), H.P. Marketing und Consulting Wüst GmbH, Telekom Sparte Magenta Security та інші.
  • СПЕЦІАЛЬНІ ЛІТАЮЧІ МЕРЕЖІ. Можливий спосіб нейтралізації виявленого дрону – обладнання, що стріляє спеціальними мережами, обволікаючи пристрій в повітрі і спускаючи на землю на парашуті. Один із численних розробників – Skywall.
  • НАВЧЕНІ ХИЖІ ПТАХІ. Спеціально натреновані на протидію дронам орли (використовуються французькими ВВС), яструби, соколи. На такому навчанні птахів спеціалізується, зокрема, Guard from Above (Нідерланди).

За метеріалами DW