УФПБ бореться з фіктивними охоронними послугами

0
87

6 грудня Федерація професіоналів безпеки (об’єднує понад 400 охоронних фірм України) розіслала лист №68 “Про мінімальний рівень вартості послуг охорони”. З ціновими індикаторами можно ознайомитись на SECURITY.org.ua та на офіційному сайті УФПБ.

Нагадаємо, що 14 листопада Верховною Радою України був прийнятий держбюджет на 2020 рік, яким передбачено збільшення мінімальної заробітної плати до рівня 4 723 грн на місяць. Власне, у відповідності до нових вимог Федерацією підготовлено розрахунки мінімальної та середньоринкової вартості послуг фізичної охорони. При цьому цінові орієнтири були адресовані не лише охоронним фірмам, але й керівникам підприємств, установ, організацій, суб’єктів господарювання територіальних громад, головам тендерних комітетів.

У тексті листа №68, що супроводжує відповідні розрахунки, Федерація називає “демпінгову політику окремих компаній при ціноутворенні на основні послуги охорони” “однією із проблем, що сьогодні існує на ринку охоронних послуг”. При цьому визначено причини надання послуг за цінами, що суттєво нижчі за средньоринкові:

  • порушення законодавства з питань оплати праці;
  • свідоме надання неякісних послуг із ухиленням від сплати податків;
  • залучення до надання послуг не працевлаштованого, професійно непідготовленого персоналу;
  • відсутність екіпіровки та засобів індивідуального захисту охоронників;
  • відсутність контролю за несенням служби тощо. 

За оцінками Федерації професіоналів безпеки, демпінг “деяких охоронних компаній” формує очікування “заниженої ціни і із сторони замовника”. При цьому: “Попередній аналіз актуальних на сьогоднішній день закупівель свідчить про те, що значна кількість підприємств, установ та організацій планують отримати послуги охорони за заниженою вартістю, нижче мінімальної собівартості послуг, яка розрахована згідно з вимогами чинного законодавства”.

“Договори на охоронні послуги, укладені за розцінками рівними або нижчими наведеної мінімальної собівартості, можуть бути кваліфіковані як фіктивні, а послуги, що надаються за ними – як механізм відмивання коштів керівниками установ, організацій та підприємств – замовників, спільно з керівниками охоронних компаній”, – узагальнює Сергій Сидоренко, голова Федерації професіоналів безпеки, який підписав відповідний лист. 

Раніше про ризики демпінгу на ринку охоронних послуг і правильних орієнтирах в сфері забезпечення безпеки говорив віце-президент УФПБ Вячеслав Павлів.


ІЩЕ: ПРАВИЛА ПРОФЕСІЙНОЇ ЕТИКИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ У СФЕРІ НАДАННЯ ПОСЛУГ З ОХОРОНИ ВЛАСНОСТІ ТА ГРОМАДЯН