За порушення правил перевезення дітей штрафуватимуть

0
60

29 листопада 2019 року Верховна Рада України внесла зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КоАП). Тим самим визначено відповідальність за порушення правил перевезення дітей.

«За» відповідний законопроект (№1150) проголосували 332 народних депутати. За скороченою процедурою документ принятий в цілому і поданий на підпис Президенту України. Текст розміщено на офіційному парламентському сайті.

Нагадаємо, що пункт 21.11 діючих Правил дорожнього руху забороняє перевезення дітей (зростом менших, ніж 145 см, або тих, які не досягли 12 років) без використання спеціальних засобів. Себто таких, які дозволяють пристебнути дитину ремнем безпеки, передбаченим конструкцією транспортного засобу. Також неприпустиме перевезення організованих дитячих груп в темний час доби, а також – неповнолітніх в кузові вантажного авто.

Раніше КоАП не передбачав відповідальності за такі порушення. У разі підписання Президентом нового Закону України перший штраф за порушення правил перевезення дітей становитиме 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян — 510 грн на момент приняття документу. Повторне порушення протягом року коштуватиме водієві-правопорушнику 850 грн — 50 неоподаткованих мінімумів.

Пояснювальна записка до законопроекту №1150 містить статистику Нацполіції України. Щорічно на дорогах країни гинуть не менше 3,5 тисяч людей, не менше 35 тисяч отримують травми.

Задля уникнення штрафів і проблем з поліцією водіям і власникам транспортних засобів доцільно обладнати салон авто дитячим автокріслом для перевезення дитини.