СКІЛЬКИ КОШТУЄ ОХОРОНА В УКРАЇНІ | ЦІНИ ТА ЯКІСТЬ

0
889
У розпорядженні SECURITY.org.ua опинились розрахунки мінімального рівня вартості послуг фізичної охорони в Україні. Відповідні документи Федерацієї професіоналів безпеки не є комерційною таємницєю і можуть слугувати ціновим орієнтиром не лише споживачам охоронних послуг, а й контролюючим інстанціям.

“Одна із проблем, що сьогодні існує на ринку охоронних послуг – демпінгова політика окремих компаній при ціноутворенні на основні послуги охорони. Основна причина, за якої можливе надання послуг за цінами, що суттєво нижчі, ніж середньо ринкові – порушення законодавства з питань оплати праці та свідоме надання неякісних послуг із ухиленням від сплати податків, залученням до надання послуг не працевлаштованого, професійно непідготовленого персоналу, відсутністю екіпіровки та засобів індивідуального захисту охоронників, відсутністю контролю за несенням служби, тощо”.

Саме так – із хірургічною точністю – зазначено в абзаці третьму листа №68 (від 6.12.2019 р.) із характерною назвою “Про мінімальний рівень вартості послуг охорони” – адресований керівникам підприємств, установ, організацій, суб’єктів господарювання територіальних громад, головам тендерних комітетів і підписаний Сергієм Сидоренко, головою Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців охоронної галузі “Федерація професіоналів безпеки”.

Для довідки – до складу Федерації входять понад 400 українських компаній, що спеціалізуються у сфері надання охоронних послуг, а саме:

  • фізична охорона об’єктів
  • охорона фізичних осіб
  • пультова охорон об’єктів
  • охорона рухомих об’єктів
  • інкасація грошових коштів та супровід вантажів
  • послуги з монтажу та обслуговування технічних засобів охорони.

Зрозуміло, що універсальної відповіді на питання, скільки коштує охорона в Україні, бути не може – усе залежить від конкретної ситуації та низки чинників. Але з огляду на вимоги діючого в Україні законодавства та мінімальну заробітню платню в 2020 році, Федерація професіоналів безпеки наводить прості розрахунки мінімальної собівартості однієї години цілодобової охорони – без урахування прибутку та податка на нього, адміністративних витрат, видатків на екіпіровку, навчання, контроль охоронного персоналу та інших нюансів, від яких залежить якість послуг охорони.

Мінімальна собівартість однієї години цілодобової охорони, згідно розрахунків Федерації професіоналів безпеки, становить:

  • 62 грн 00 коп., включаючи ПДВ (51 грн 67 коп. без ПДВ), або
  • 54 грн 25 коп. для платників Єдиного податку (не платників ПДВ).

А далі – ще цікавіше. Федерація професіоналів безпеки ставить діагноз іще одній ринковій хворобі, пов’язаній із демпінгом. Передостанній абзац листа №68: “Договори на охоронні послуги, укладені за розцінками рівними або нижчими наведеної мінімальної собівартості, можуть бути кваліфіковані як фіктивні, а послуги, що надаються за ними – як механізм відмивання коштів керівниками установ, організацій та підприємств – замовників, спільно з керівниками охоронних компаній”. Це, звичайно, не рішення суду, але звучить переконливо.

Федерація професіоналів безпеки пропонує учасникам ринку розрахунки середньо-ринкової рекомендованої вартості послуг охорони з урахуванням  середньої зарплатні охоронника – 11 180 грн «брутто» (9 000 грн «нетто») на місяць за 166,83 відпрацьованих годин та прибутковості охоронної компанії на рівні 10%. Докладніше – у додатках до листа №68 (від 6.12.2019 р.) та інших матеріалах на офіційному сайті Української Федерації Професіоналів Безпеки.