У Франції легалізують сканування облич

0
51

Французький уряд – першим з країн Євросоюзу – оголосив про намір використовувати софт-додаток для он-лайн сервісів розпізнавання облич. Офіційно оголошена мета – забезпечити громадянам можливість проходити цифрову ідентифікацію особи за допомогою мобільних гаджетів.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на The Telegraph.

«Франція має намір стати першою країною ЄС, яка використовуватиме додаток для розпізнавання облич, щоб забезпечити громадян можливістю здійснити захищену цифрову ідентифікацію особи», – йдеться у публікації видання.

Уже у листопаді уряд президента Еммануеля Макрона прагне запустити програму посвідчення особи, що отримала назву Alicem (ця абревіатура в перекладі означає «Сертифікована ідентифікація онлайн за допомогою мобільного пристрою»).

Програма Alicem дозволяє «будь-кому, хто вирішив використовувати її, посвідчити свою особу он-лайн безпечним способом», – йдеться на сайті міністерства внутрішніх справ Франції. Задля підтвердження особи додаток зчитує чіп електронного паспорта та зіставляє біометричну світлину з документа з користувачем мобільного телефону за допомогою меню розпізнавання обличчя. Після підтвердження особи користувач зможе отримати доступ до багатьох державних послуг без додаткових перевірок.

Водночас, як зазначається, критики цієї ідеї вважають, що це передчасний крок, з огляду на можливі порушення конфіденційності особи.