Фахові рекомендації щодо захисту від квартирних крадіїв

0
70

Кількість квартирних крадіжок не зменшується з року в рік. Злодії придумують все нові способи проникнення до квартир… Сайт “Сьогодні” вирішив розібратися, скільки квартирних крадіжок щорічно відбувається в Україні, як убезпечити себе і своє житло, і мінімізувати ризики небажаного вторгнення.

Квартирні крадіжки – далеко не новий феномен. Це проблема не тільки великих, а й невеликих міст. Українці намагаються максимально себе убезпечити: встановлюють сигналізації, відеоспостереження, новомодні замки. Але експерти з безпеки зазначають, що розкрити можна будь-які двері, питання тільки в тому, скільки часу для цього потрібно буде витратити. Ситуація з розкриттям поліцією квартирних крадіжок залишає бажати ліпшого. А самі правоохоронці часом не поспішають виїжджати на виклики.

За матеріалами сайту  “Сьогодні”. Публікація друкується зі скороченнями

Журналісти відправили запит до Генеральної прокуратури, щоб дізнатися, скільки квартирних крадіжок було зареєстровано останнім часом. Так, за період з січня по грудень 2018 року в Україні було зареєстровано 21 226 квартирних крадіжок, з яких розкрито тільки 1015, 2017-го – 26 637 (1515 розкритих), а 2016-го – 29 607 (2461).

Але всього по Україні тільки за 2018 рік зареєстровано 374 195 злочинів, які кваліфікуються за статтею 185 Кримінального кодексу (крадіжка, таємне викрадення чужого майна). Сюди входять і квартирні крадіжки, але також тут є і повторні грабежі, і крадіжка майна без проникнення до житла, і крадіжка в особливо великих розмірах. Тому тут кількість правопорушень відрізняється від кількості квартирних крадіжок. Проте, найбільше злочинів зареєстровано в Києві – 54 646, слідом іде Дніпропетровська область – 35 806, Одеська область – 31 329. Далі розташувалися Харківська – 27 906 і Запорізька області – 23 190.

Найспокійнішими виявилася Тернопільська та Чернівецька області – по 3274 і 3970 випадків відповідно. До слова, із загальної кількості більш ніж в 374 тис. порушень до суду відправлено всього 79 903. Експерти впевнені, що число таких грабежів куди більше, просто далеко не всі звертаються до поліції, знаючи, що справа нікуди не просунеться.

Журналісти вирішили розпитати фахівців і дізнатися, як можна захистити себе, свою квартиру і майно. По-перше, варто зазначити, що експерти одноголосно відзначають – будь-який замок можна зламати, але це не означає, що не потрібно вибирати надійніший варіант

Едуард Бєляєв, фахівець з питань безпеки в коментарі сайту “Сьогодні” пояснив, що домушники не ризикують і не йдуть до тих квартир, які захищені хорошими замками і дверима, адже чим краще укріплений об’єкт, тим більше часу знадобиться для його злому. “Цей часовий лаг дуже важливий для їх затримання. Звичайні домушники навряд чи поласяться на правильно захищену квартиру, а якщо і ризикнуть, то, зіткнувшись з перешкодами, найімовірніше, відмовляться від затії. Необхідно звернути увагу на те, щоб замки на одних дверях були різних типів, а замкові щілини додатково захищені броньованими накладками – їх відсутність істотно спрощує відкриття навіть хорошого замку. Причому замки – це лише 50% захисту двері, ще 50% – це її конструкція, а також питання влаштування дверного отвору”, – говорить експерт. Він додає, що правильно захищені двері (з якісного металу товщиною не менше 4 мм, обладнані протизнімними пристроями) залишаються закритими навіть в тому випадку, якщо зламали замки. Це досягається за допомогою спеціальних захисних ригелів і розпірок (не менше 20 см), які фіксують двері в отворі після їх закриття. “Після монтажу дверей загальна конструкція отвору повинна бути монолітною – без яких би то не було зазорів і щілин. Потрібно подбати про те, щоб петлі були внутрішнього виконання, а дверні накладки вшити в бетон, щоб ускладнити їх демонтаж”, – зазначив Бєляєв.

Сигналізації і камери

Варіантів захисту свого житла – чимало, і чим більше з них ви використовуєте, тим вище шанси, що грабіжники не наважаться зламувати ваш будинок або квартиру. Фахівці кажуть, що для запобігання квартирним крадіжкам можна використовувати сигналізації, відеоспостереження, наліпки на дверях, які повідомляють, що об’єкт охороняється… Хороший варіант для захисту свого житла – це дверні вічка з вбудованою відеокамерою. Едуард Бєляєв зазначає, що вони забезпечують хороше спостереження і залишають записи в архіві, який можна переглянути потім. “Добре зарекомендували себе і дверні вічка з вбудованою відеокамерою, які дозволяють дистанційно бачити все, що відбувається за дверима навіть тоді, коли тебе немає в квартирі (за допомогою інтернету і трансляції відеосигналу на смартфон). Такі камери забезпечують відеоархів подій – все, що відбулося за день можна подивитися ввечері, показати правоохоронцям. Не зайвим буде і психологічний вплив на потенційного злочинця – наклейка на двері з попередженням, що об’єкт під охороною”, – говорить експерт.

Назар Становий, інженер служби охорони СТЕЛС-1 додає, що сама по собі сигналізація і оповіщення про злом квартири – це не вирішення проблеми. У разі інциденту рахунок йде на секунди, і натискання “102” допомагає не завжди. Добре зарекомендували себе в Україні сучасні системи пультової охорони, щоправда, для цього потрібно укладати договори з охоронними фірмами. “Доповненням до системи пультової охорони квартири може бути “тривожна кнопка” – її натискання аналогічно спрацюванні сигналізації. “Мізки” (центральний хаб) системи пультової охорони безперервно інформують центр моніторингу про роботу блоку-контролера, датчиків, електроживлення і т.д., що дозволяє адекватно і своєчасно реагувати на будь-які апаратні збої. Зазвичай впровадження такої системи передбачає укладення договору з охоронною фірмою про надання відповідних послуг – цілодобового моніторингу, оповіщення та швидкого реагування на надзвичайні події, наприклад, квартирну крадіжку”, – розповів Становий.

Також не варто забувати, що найбільшому ризику піддаються квартири на першому і останньому поверхах. Експерт додає, що на першому, другому і останньому поверхах необхідно подбати про захист віконних прорізів і балконів квартири. Зробити це можна перевіреним дідівським методом – решітки на вікнах, або ж за допомогою установки датчиків контролю руйнування скла, інтегрованих в контури сучасної системи оповіщення (сигналізації).