Сьогодні в Україні відзначають День адвокатури

0
139

Президент України Володимир Зеленський привітав адвокатів із професійним святом. За даними Національної асоціації адвокатів України, протягом року до адвокатської спільноти долучились 8 390 правників.

“Реалії сьогодення засвідчують важливість щоденної і самовідданої праці адвокатів для розбудови України як демократичної правової та європейської держави, утвердження принципів верховенства права, справедливості, вірності ідеалам правди і поваги до закону”, – зазначається в привітанні, розміщеному на офіційному сайті голови держави.

Володимир Зеленський висловив пероконання, що наполегливі зусилля адвокатів як високоосвічених та незалежних фахівців, які дбають про честь і гідність своєї професії, будуть винагороджені повагою і довірою громадян. І побажав усім адвокатам “міцного здоров’я, невичерпної життєвої енергії, оптимізму та нових досягнень”.

За даними Національної асоціації адвокатів України, станом на 9 грудня 2019 року до електронної бази ЄРАУ свої дані внесли 53 760 адвокатів. Найбільше адвокатів наразі в Київській області – понад 7 тисяч осіб, найменше – в Херсонській – майже 700 осіб. Традиційно, зберігається гендерний розподіл: третину адвокатської спільноти складають жінки, дві третини у професії – чоловіки. Таким чином, з грудня 2018 року до адвокатської спільноти долучилось 8 390 правників – це на 2 тисячі більше, ніж за аналогічний період минулого року.