Підприємства стимулюють до добровільного страхування від пожеж

0
106

На засіданні Кабінету Міністрів України 27 грудня 2019 року схвалено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо способів здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки».

Про це повідомили прем’єр-міністр України Андрій Гончарук у Telegram-каналі та Державна служба України з надзвичайних ситуацій на офіційному сайті.

“Запроваджуємо страхування цивільної відповідальності підприємств за шкоду навколишньому середовищу, життю, здоров’ю та майну громадян унаслідок небезпечних випадків, – написав Андрій Гончарук. – Регуляторна роль держави зменшується, проте підвищується відповідальність із боку підприємств. Вони мають усіляко запобігати будь-яким загрозам життю і здоров’ю людей”. “Перевірки не мають бути для «галочки» із заплющеними очима на проблеми з безпеки”, – підкреслив прем’єр міністр.

У ДСНС України уточнили, що прийняття відповідного законопроекту дозволить зосередити основну увагу держави на проведенні профілактичної роботи на стратегічних та особливо небезпечних об’єктах, а також об’єктах з високим ступенем ризику, пожеж та надзвичайних ситуацій, які можуть досягти катастрофічного рівня.

“Законопроектом запроваджуються механізми економічного стимулювання підприємців до виконання вимог пожежної безпеки, у тому числі – шляхом добровільного страхування цивільної відповідальності, – констатується в повідомленні ДСНС України. – Зазначена норма направлена на подальше спрощення ведення підприємницької діяльності малим та середнім бізнесом та зменшення кількості перевірок. Так, з прийняттям Закону, для суб’єктів господарювання із середнім або незначним ступенями ризику в разі заключення договору добровільного страхування відповідальності, періодичність проведення їх планових перевірок збільшується на строк дії зазначеного договору”. “Перевірки суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику будуть проходити не частіше ніж раз на шість років, а з незначним ступенем ризику – на десять років“, – обіцяють в ДСНС України. При цьому укладання договору добровільного страхування здійснюватиметься на підставі акту оцінки об’єкта на відповідність вимогам пожежної безпеки.

За інформацією SECURITY.org.ua, проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо способів здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки» пройшов процедуру погодження у Державній регуляторній службі України.

Нагадаємо, що 24 грудня 2019 року Президент України видав Указ №948/2019 “Про невідкладні заходи щодо запобігання пожежній небезпеці в Україні”.