Таким комплексам сповіщення не страшні перебої з електроживленням – сигнал про це невідкладно надходить до чергової частини, а сама система продовжує роботу від резервних акумуляторів. Останні модифікації, наприклад, систем Ajax захищені від глушіння радіоканалу (датчики сигналізують про це і автоматично вибирають “чисту” частоту), а також виключають сканування протоколів – дані зашифровані.

Автор: Сергій КРАВЧУК, провідний технічний фахівець групи компаній СТЕЛС-1

Поломки роутера, збої у провайдерів – не ламають захисту, в такому випадку сигнал тривоги транслюється по резервним GSM-каналам. Фізичний злам детектора буде помічений – спрацюють відповідні сенсори. Які б там не було форс-мажорні збої зв’язку між хабом і сервером пультового моніторингу автоматично фіксуються.

Хоча навіть перевірені (і часом, і користувачами) бездротові системи необхідно ретельно тестувати в кожному окремому випадку. Справа в тому, що паспортні технічні параметри охоронних систем на 100% не враховують (і не можуть врахувати!) об’єктивних перешкод, наприклад, від міжкімнатних перекриттів – частотна пропускна здатність стін залежить від будматеріалів і їх товщини. Також небажано монтувати надмірну кількість датчиків на одиницю площі. Так, хороша безпровідна система і в цьому випадку повідомить до чергової частини про збої трансляції сигналу від сповіщувачів на контрольний блок, наприклад. Але чи можна назвати таку ситуацію ефективним захистом?..

За матеріалами авторської експертної публікації в Журналі головного інженера №11 (2018)

Отже, задля уникнення неполадок-неприємностей важливо не тільки в теорії, а й на практиці адекватно оцінити можливості технічної системи, до введення її в експлуатацію. Це саме той випадок, коли рекомендаціями професійного інженера не варто нехтувати. Коли охоронна сигналізація деактивована (повністю або частково – таку опцію слід передбачити заздалегідь, на етапі проектування контурів системи), буде корисна «тривожна кнопка».