Інсталяція Slaughterbots «стріляє» на YouTube

0
52

Відеоролик, який змушує переосмислити уявлення про особисту та корпоративну безпеку, розміщений в загальному доступі мережі Інтернет і зібрав понад 3 мільйони переглядів.

За даними авторитетного британського журналу The Economist, появі інсталяції Slaughterbots в YouTube (12 листопада 2017 року) сприяли Future of Life Institute, Мартін Ріс (Martin Rees, Britain’s Astronomer Royal), Стівен Хокінг (Stephen Hawking), Ілон Маск (Elon Musk), інші авторитетні вчені та технологи.

Одразу уточнимо: Slaughterbots, що збирає в YouTube колосальні перегляди – ні що інше, як фантазія, короткочасовий фільм, який можно віднести до категорії “18+”. Його автор – професор Стюарт Рассел (Stuart Russell) з Університету Берклі (Каліфорнія, США) – привідкрив завісу розробок технологій подвійного призначення. На відео самокеровані запрограмовані мініатюрні дрони, озброєні 3 грамами вибухової речовини кожен, ідентифікують людей за низкою критеріїв, ефектно вражають ціли. Ми не рекомендуємо Slaughterbots до перегляду вразливим людям та особам до 18 роківВІДЕО (18+).

Узагальнений погляд фахівців безпеки і інженерів охоронних систем, опитаних SECURITY.org.ua: Slaughterbots – актуальна і змістовна варіація на тему ризиків і загроз безпеці. При цьому самі автори короткометражки анонсують абсолютно мирну мету – зупинити глобальні розробки автономної зброї та домогтися заборони на її застосування.

YouTube | Future of Life Institute | Why We Should Ban Lethal Autonomous Weapons