Розкрадено 1,7 млн грн на охорону Київтеплоенерго – прокуратура

0
43

Триває досудове слідство, у ході якого перевіряється законність витрачання понад 40 млн гривень комунального підприємства, які в 2019 році були виділені на охорону.

Інформація про ймовірні зловживання посадовців Київтеплоенерго та директора приватної фірми, що завдали збитків державі, міститься на офіційному сайті прокуратури Києва. Із посиланням на висновки експертиз, зокрема, стверджується, що “виконавцем не надано охоронних послуг на загальну суму понад 1,7 млн гривень”.

Водночас прес-служба прокуратури Києва не забуває, що відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

У 2019 році посадові особи комунального підприємства «Київтеплоенерго» уклали з приватним підприємством договір про надання охоронних послуг об’єктів, розташованих на території міста Києва. Подальші дії службових осіб комунального та приватного підприємств кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах) та ч. 2 ст. 367 КК України (неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки).

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Нагадуємо, що в грудні 2019 року Українська Федерація Професіоналів Безпеки звертала увагу на неприпустимість надання фіктивних охоронних послуг, зокрема, в контексті ще однієї гострої проблеми охоронного ринку – несумлінного демпінгу.