Такі дані оприлюднили ГО “Vision Zero” та Центр демократії та верховенства права за  результатами всеукраїнського дослідження, проведеного восени 2019 року. В ході дослідження було перевірено 31 501 водіїв у 22-х обласних центрах України, а також у Сєвєродонецьку та Маріуполі.

ПОВНИЙ ЗВІТ ТА МЕТОДОЛОГІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ

Було виявлено, зокрема, що ременями користуються лише 24,4% водіїв – показник майже ідентичний результатам минулорічного дослідження. Лідером рейтингу став Київ – у столиці ременями безпеки користуються 51% водіїв. До топ-5 також увійшли Черкаси – 40%, Львів – 37%, Чернівці – 34% та Чернігів – 33%.

Однак у більшості досліджених міст рівень пристібання є вкрай низьким і не досягає навіть 30%. Найгіршими є показники у Маріуполі, Сєвєродонецьку та Кропивницькому – тут ремені безпеки ігнорують понад 85% водіїв.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, застебнутий ремінь безпеки міг би врятувати 50% жертв ДТП зі смертельним наслідком.

ДОКЛАДНІШЕ: РЕМІНЬ БЕЗПЕКИ | КОМПЕТЕНТНИЙ ПОГЛЯД

Фахівці Центру демократії та верховенства права і ГО “Vision Zero” звертають увагу, що рівень користування ременями безпеки в Україні надто низький навіть у порівнянні із країнами-сусідами.
Дослідники переконані, що для того, щоби покращити ситуацію доцільно:
  • посилити відповідальність за ігнорування ременів безпеки (наразі становить лише 51 грн)
  • посилити контроль зі сторони поліції
  • проводити систематичні інформаційно-просвітницькі кампанії.